wlasciwosci-prozdrowotne-miedzi-hero

Właściwości prozdrowotne miedzi

Do tworzenia mojej biżuterii używam trzech metali: miedzi, mosiądzu i alpaki. Pozwól, że opowiem Ci o ich naturalnych właściwości leczniczych. Mosiądz i alpaka to stopy miedzi, zawierają one w sobie ponad 60% czystej miedzi.

Do czego potrzebna jest nam miedź?

Nasz organizm potrzebuje miedzi do prawidłowego funkcjonowania. Jako pierwiastek metaliczny, miedź nie jest produkowana przez nasz organizm. Dawniej człowiek mógł przyswajać ten cenny pierwiastek spożywając owoce i warzywa. Dziś na skutek zubożenia gleb jest to dość trudne. W obecnych czasach ludzka populacja ma ogromne niedobry tego pierwiastka. Jest jednak i na to sposób.

Czy wiedziałeś, że miedź jako pierwiastek jest wchłaniany również przez skórę?

Noszenie na co dzień miedzianej lub mosiężnej biżuterii np. bransolet, może pomóc zmniejszyć niedobór tego pierwiastka. Już w starożytności odkryto, że miedź chroni przed rozwojem zakażeń działając antyseptycznie i przeciwgrzybiczo. W antycznej Grecji i w Rzymie, noszono miedziane ozdoby aby zmniejszyć ból, starożytni wojownicy zakładali na ręce miedziane bransolety.

Miedź uzdrawia duszę i ciało…

Miedź jako mikroelement bierze czynny udział w syntezie czerwonych krwinek. Poprawia transport i wchłanianie żelaza. Razem z żelazem transportuje tlen do komórek w naszym ciele. Zbyt niski poziom miedzi może przyczynić się do powstania anemii w naszym organizmie. Miedź posiada również właściwości przeciwbakteryjne. Bakterie w kontakcie z miedzią przestają oddychać. Warto używać miedzianych naczyń, w których przetrzymujemy wodę. Podobno już po 4 godzinach miedź przeniknie do wody, a dzięki swoim cudownym właściwościom, usunie z wody wszystkie bakterie, grzyby, pleśnie.

W Chinach uważa się, że miedź wpływa pozytywnie na przepływ energii chi oraz działa oczyszczająco. Pozwala wyrównać energię w ciele, oczyszcza z blokad, może pomóc w reumatyzmie, artretyzmie, sztywności i opuchliźnie dłoni oraz stóp, zakażeniu ran, płodności, utracie wagi, wyrównuje metabolizm. Miedź pomaga przy zmęczeniu, stresie, zaburzeniach krążenia krwi, kłopotach ze snem, osteoporozie.

W leczeniu emocjonalnym miedź pomaga budować więzi z innymi ludźmi. Jeżeli mamy trudności w nawiązywaniu kontaktów towarzyskich lub gdy czujemy się samotni przebywając poza miejscem zamieszkania daleko od rodziny i przyjaciół, warto zaopatrzyć się w miedzianą biżuterię aby przyciągnąć do siebie nowych, życzliwych ludzi.

Miedź – symbol szczęścia i miłości

Miedź przynosi do domu szczęście i bogactwo. Dawniej, samorodki miedzi (bryłki metalu powstałe w przyrodzie), chroniły domostwa przed pożarem, powodzią i innymi żywiołami, przyciągając również dobrych gości. Pierwiastek ten otwiera kanały energetyczne i przyciąga do naszego życia właściwych ludzi oraz bogactwa materiale.

Miedź odpowiada czakrze serca, W starożytności miedziana biżuteria była poświęcona boginiom miłości, greckiej Afrodycie, rzymskiej Wenus – jest to metal tej planety. Noszenie miedzianej obrączki na palcu serdecznym prawej dłoni przyniesie miłość, na lewej – nowych przyjaciół. Warto trzymać miedzianą biżuterię lub samorodki miedzi na czakrze serca, aby wyrównać cały układ energetyczny, usunąć blokady, przywrócić radość i harmonię naszemu życiu. Jeśli pracujesz z kryształami umieść je w kręgu samorodków z miedzi na kilka godzin aby zwiększyć ich moc.

Mosiądz i alpaka również leczą?

Mosiądz to stop miedzi i cynku. Mosiądz, którego używam do tworzenia biżuterii, zawiera ponad 6o% miedzi oraz niecałe 40% cynku, pochodzi z terenów Polski (kraju, w którym się urodziłam). Zawartość cynku nadaje temu metalowi piękną złotą barwę. Mosiądz będąc stopem miedzi działa leczniczo na nasz organizm.

Alpaka zwana inaczej „nowym srebrem” pochodzi z Chin. Nie jest to jednak prawdziwe srebro, a stop miedzi. Alpaka, której używam do produkcji rękodzieła zawiera w sobie 63 – 66% miedzi, cynk oraz nikiel. To nikiel nadaje temu metalowi piękną, srebrną barwę. Alpaka ze względu na dużą zawartość miedzi działa leczniczo na nasz organizm. Często dostaję pytania od Was, czy noszenie biżuterii z alpaki może uczulać ze względu na zawarty w niej nikiel? Nie umiem jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. To sprawa indywidualna. Przy zakupie biżuterii zawsze proszę Was o informację zwrotną dotyczącą użytkowania. Do tej pory, nie dostałam jeszcze żadnej odpowiedzi zwrotnej (również od alergików) aby moja biżuteria wykonana z alpaki dawała reakcje alergiczne na skórze. Nie mogę jednak takiej możliwości wykluczyć.

Zielony ślad na skórze

Podczas noszenia miedzianej biżuterii np. bransolety lub obrączki zdarza się, że pojawia się zielony ślad na skórze, zwłaszcza na początku. Ten ślad to reakcja naszego potu i miedzi. Im mocniejszy ślad, tym większa pewność, że miedź spełnia swoje właściwości lecznice oraz prawidłowo wchłania się do organizmu. Kiedy jesteśmy zestresowani, przemęczeni, odporność w naszym ciele spada. Zielony ślad na naszej skórze staje się bardziej intensywny. Przy regularnym i częstym noszeniu miedzianej biżuterii, ślad się zmniejsza i całkowicie zanika, choć może pojawić się powtórnie, razem z nowym stresem. Nie należy się tym przejmować, to naturalna reakcja organizmu. Im ściślej metal przywiera do skóry tym bardziej intensywny ślad. Nie jest to jednak reguła. Nie u wszystkich osób miedziana biżuteria pozostawia zielony ślad. Nie oznacza to, że miedź nie spełnia swych leczniczych funkcji. Miedzianą obrączkę lub bransoletę możemy nosić cały czas, organizm bez problemu wydali nadmiar miedzi.

Biżuteria z mosiądzu lub alpaki może również zostawić na skórze zielony ślad. Zazwyczaj jest on mniej intensywny ze względu na mniejszą zawartość miedzi w tych metalach. Nie jest to jednak regułą, gdyż stan naszego organizmu oraz nasza kondycja psychofizyczna są sprawami indywidualnymi.